444 6 456

Sosyal Medyada Biz}

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
Neden TESOL Sertifikasına Sahip Olmalıyım?
TEFL sertifikası size, uluslararası ESL (English as a Second Language) Öğretmeni olma imkanı sunar.

Eğer üniversitelerde, kolejlerde, özel dil okullarında ve özel okullarda İngilizce Öğretmeni olarak çalışmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan sertifika budur. TEFL, Uluslararası düzeyde en revaçta ESL sertifikasıdır.

TEFL sertifikanızı bir kez aldığınızda tüm dünyada, uluslararası geçerliliği olan TEFL ülkede İngilizce Öğretmeni olarak çalışabilirsiniz.

Neden İLM TEFL Centre?
İLM TEFL Centre tarafından verilen TEFL sertifikası, TESL Kanada Federasyonu onaylıdır ve Türkiye’de uluslararası tanınan ilk ve tek TEFL sertifikasıdır. Anadili İngilizce olan bir ülkeden alınan TEFL sertifikası, tüm iş başvurularınızda sizi bir adım öne çıkaracaktır. Ayrıca TEFL uzmanlık programlarına (Test Preparation, TESOL for Children, Tesol for Adults) devam etmek istiyorsanız, kariyerinizi üst basamaklara taşımanın yolu İLM TEFL Centre’dan geçer.
Uluslararası Geçerliliği Var mı?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.
Uluslararası Akreditasyonu Var mı?
Evet. Eğitim ortağımız Kanada King George Üniversitesi bünyesindeki KGIBC, TESL Kanada Federasyonu tarafından akredite edilmiş bir kurumdur.
Kursa Kabul İçin Gereken Şartlar Nedir?
Kursa katılmak isteyenlerin en az TOEFL: IBT 80 ya da IELTS AC: 6.5 puanına sahip olmaları veya uluslararası geçerliği olan bir sınavdan bu puanlara denk sonuç almış olmaları ya da Queen TESOL Centre tarafından yapılacak giriş sınavını geçmeleri gerekir.

* İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ve İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümü mezunları için sınav şartı aranmaz.

Daha Önce Öğretmenlik Yapmış Olmam Gerekir mi?
Gerekmez. Zaten TESOL eğitimi, öğretmenlik alanında deneyim ve uygulama becerileri kazanmanızı sağlar.
Kursa Katılmış Olmak Sertifika Almak İçin Yeterli mi?
Hayır. Öncelikle, öğrenci değerlendirme çizelgesinde belirtilen koşullar yerine getirilmeli ve sunumlardan gereken puanlar alınmalıdır. Yalnızca derslerinize devam ettiğiniz ve gereklilikleri yerine getirdiğiniz takdirde TEFL sertifikanızı alma şansına sahip olursunuz.
Kurs Süresince Ölçme ve Değerlendirme Nasıl Yapılacak?
Öğrenci Değerlendirmesi
Mini Dersler : 20%
Quizler : 20%
Micro-Öğretim : 50%
Derse Katılım : 10%
Toplam : 100%
Demo Dersler : 100%

Kurs Değerlendirmesi %60 + DEMO Derslerin Değerlendirmesi %40 = %100 Toplam Puan
*DEMO Dersler KGIBC – Canada TESOL Centre tarafından denetlenir.

Kimlerden Eğitim Alacağım?
Tüm eğitmenlerimiz King George International Business College’dan sertifikalıdır. Kadromuz, İngilizce bölümlerinden en az lisans diploması sahibi (İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı), yabancı dil öğretiminde uzman deneyimli öğretmenlerden oluşur.